Nikdo není zbytečný na tomto světě,
kdo ulehčuje břemeno jiných.
-Charles Dickens-

Klub PAPRSEK

První nesmělé krůčky k založení organizace v našem okrese počaly již v červenci roku 1992. Od května 1993 se podařilo shromáždit pár dobrých přátel zdravotně postižených dětí a od ledna 1994 se práce v organizaci rozběhla na plné obrátky. Dnes jsou ve výboru oddaní příznivci, zapálení nejen pro pomoc těmto

dětem, mládeži a jejich rodičům.

 

Historie Poradny a půjčovny PAPRSEK

Projekt půjčovny byl připraven již tři roky před jeho realizací. Na počátku roku 2006 nám byly Městem Vyškovem nabídnuty místnosti k pronajmutí. Po nezbytných úpravách jsme dne 28. srpna 2006 dostali povolení k nastěhování. Za přítomnosti zástupce města Mgr. Luboše Kadlece a senátora Ing. Ivo Bárka, byla podepsána dne 1. září 2006 smlouva o pronajmutí prostor a zároveň byla Půjčovna rehabilitačních a kompenzačních pomůcek PAPRSEK slavnostně otevřena a uvedena do provozu.
Název "Poradna a půjčovna PAPRSEK" byl oficiálně přijat ke dni 1. ledna 2007, od téhož data je v Poradně poskytováno odborné sociální poradenství pro osoby se zdravotním postižením a seniory na základě  zákona č. 108/2006 Sb.,  o sociálních službách. Od 1. 1. 2014 je nově zaregistrovaná sociální služba osobní asistence.

 

Historie Informačního centra poskytovatelů sociálních služeb PAPRSEK

Informační centrum PAPRSEK vzniklo na základě analýzy projektu „Komunitní plánování“ města Vyškova a současně vyplývající z potřeb klientů, což vedlo bezesporu ke zkvalitnění nejen našich služeb.

Informace o poskytovatelích sociálních služeb byly Poradnou a půjčovnou PAPRSEK poskytovány v rámci kvality naší služby již od počátku (od roku 2006), pouze jsme si vzali za své, soustředit tyto informace o všech poskytovatelích sociálních služeb v jedné organizaci a zároveň rozšiřovat tyto informace o daných subjektech vydáváním informačních letáků a brožur, které průběžně aktualizujeme a doplňujeme o další, nově vzniklé subjekty. 

Copyright © 2016 - | Asociace rodičů a přátel zdravotně postižených dětí v ČR, z.s. | Webdesign: IR-webdesign, tvorba webu Vyškov | Přihlášení

Návštěvnost celkem: | Online: